Test ze znajomości lektury balladyna odpowiedzi

Pobierz

Prawidłowe odpowiedzi .1) Akademia pana Kleksa mieściła się na końcu ulicy: a) Czekoladowej b) Atramentowej c) Cukierkowej d) Baśniowej 2) W akademii uczyło się: a) ponad dwustu uczniów b) dwudziestu dwóch uczniów c) dwudziestu czterech uczniów d) ponad trzydziestu uczniów 3) Za pierwszym razem pan Kleks wysłał Adasia do jednej z bajek Andersena po: a) atrament b) zapałki c) kluczyk d) słodycze 4 .TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś lektury skontaktuj się ze mną a postaram się taki materiał przygotować.. Pytanie 1 /16.. Słyszy głosy z zaświatów, ukazuje jej się duch Aliny, odpędza go, aż wreszcie mdleje.. Rozwiaz test i sprawdz swoja wiedze.Opisz sytuacje rodzinna Balladyny., Za kogo wyszla.. To Juliusz Słowacki () przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym.. a) Szatana b) Boruty c) Lucyfera d) Mefista 2.. Wyniki w sieci .. Lotnik znalazł się na pustyni z powodu: awarii samolotu.. Test z odpowiedziami Powtorzenie Fiszki Przegladaj pytania z testu.. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. 2 Obserwuj autora Zobacz profil .Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..

... Zobacz podobne quizy: #balladyna #ksiazki #test .

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Możesz zdobyć 17 pkt.. Na dźwięk melodii granej przez Chochlika i tajemniczego śpiewu opowiadającego historię jej zbrodni, Balladyna popada w obłęd.. Darmowe, opracowane, pełne teksty lektur, e-booki, audiobooki i pliki DAISY na wolnej licencji.Lektury Latarnik / Latarnik.. Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś lektury skontaktuj się ze mną a postaram się taki materiał przygotować.Test z lektury.. Kim była tytułowa bohaterka-Balladyna?. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. Więcej.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. Od kogo ma zostać pożyczony powóz króla - Grabca?. W nocy Balladyna zabija śpiącego Grabca.O autorze.. Sprawdź!. Alicja Guziel 1.. I wten oto sposób Kostryn został otruty.. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.Radzę Ci wpisać w google "test sprawdzający Balladyna", albo "test sprawdzający znajomość lektury balladyna".. wyskoczy Ci tego mnóstwo.. Osadź.. Test składa się z 12 pytań.. .Kartkowka - znajomosc tresci .Juliusz Słowacki, Balladyna.. Klasa 7 Klasa 8 Polski.. Przerwij test.. MILIONERZY— Bajki z lat 80. i 90!. Quiz w Poczekalni.. Lektury_Szkolne Przygotowuję i opracowuję testy z lektur szkolnych, charakterystyki postaci i streszczenia..

... Balladyna - test ze znajomosci lektury.

- Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraJak ginie Balladyna?. Zawiera nieodpowiednie treści?. Gdzie toczy się akcja utworu?. Balladyna - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Balladyny.. Proponuje zatem, aby uczniowie nie notowali pytan, tylko od razu same odpowiedzi.. Pamiętasz cytaty ze znanych filmów?. zakochala sie w Grabcu.Wyobraz sobie, ze jestes Marcinem i piszesz list do mlodszych kolegow w gimnazjum, w ktorym przestrzegasz ich przed.Test z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro).. Motyw .Balladyna wypiera się swojej matki i każe wygnać ją z pałacu.. Zaznacz zdanie, które zawiera nieprawdziwą treść: a) W dramacie występuje tekst główny i tekst poboczny, b) W dramacie bohaterowie są charakteryzowani przez ich działania, c) W dramacie o przebiegu zdarzeń informuje narrator.. 1 / 12 Autor ''Balladyny'' to: Adam Mickiewicz.. Polub.. a) samobójstwo przyjaciela b) śmierć matki c) samobójstwo ukochanejBalladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?. 8.Balladyna została trafiona przez piorun 9.Goplana była nimfą wodną.. Test: BalladynaTen Quiz sprawdzi ile wiesz o lekturze Balladyna i przygotuję cie do sprawdzianu..

... Balladyna, test z lektury.

Myślisz, że dobrze znasz "Małego Księcia"?. w Aspinwall, niedaleko Panamy na północnym cyplu King Island niedaleko Tasmanii w Porto Antico w Genui u wybrzeży Irlandii.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. Jeśli będziesz miała jakieś pytania co do odpowiedzi na dane zagadnienie, to wtedy pytaj nas tutaj.Witaj na stronie Quizz.pl.. braku paliwa w maszynie.. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. Udostępnij Udostępnij wg Otaratajcio.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.balladyna test ze znajomości lektury nowa era.pdf (22 KB) Pobierz.. a) żoną Kirkora i siostrą Aliny b) żoną Kirkora i córką Filona c) córką Wdowy d) córką Wdowy i Pustelnika 3.051 Balladyna - Juliusz Słowacki 2 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. Juliusz Słowacki .. charakterystyki postaci i streszczenia.. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy mały sprawdzian: test z lektury.. GAZETA.PL Zamknij quiz eDziecko.pl; quizy; Quiz - 'Balladyna' - test znajomości lektury - Gazeta.pl I Dziecko 'Balladyna' - test znajomości lektury.. Pamiętasz jeszcze lata 90?. Pytania i odpowiedzi do lektury Balladyna (74) Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Balladyna, które mogą Ci się przydać do powtórki..

Możesz ...Test ze znajomości treści "Balladyny" Juliusza Słowackiego 1.

Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie.. Edytuj elementy.. Balladyna poczęstowała go solą i zatrytym chlebem.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Wyślij zgłoszenie.. 10.Goplana zakochała się w Grabcu.Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraJeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się!. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".Balladyna razem ze swym ,,kochankiem`` Kostrynem wrócili do miasta, aby tryumfować.. Powodzenia!. Główny rywal Mickiewicza.TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI "BALLADYNY" J. SŁOWACKIEGO.. Rozwiąż test!Test Opowieść wigilijna - streszczenie i test, Opowieść wigilijna podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Balladyna test "Balladyna" J. Słowackiego to: a) baśń, b) legenda, c) tragedia.. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839.. Napisz do jakiego rodzaju literackiego należy utwór .. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Test Makbet - William Szekspir 2 Test Dzieje Tristana i Izoldy - Józef Bedier 3 Test Biblia 2 Test Dzieje Tristana i Izoldy - Józef Bedier 1 Test Lalka - Bolesław Prus 1 Test Balladyna - Juliusz Słowacki 4 Test Hamlet - William Szekspir 1 Test Romantyzm 2 Test Romantyzm 3 Test Ludzie Bezdomni - Stefan Żeromski 1Balladyna - test ze znajomości lektury.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.Rozwiąż test znajomości lektury Balladyna Juliusza Słowackiego i sprawdź jak dobrze pamiętasz wydarzenia z książki.. Patrycja223.. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt