Znaczenie imię katarzyna

Pobierz

Liczbą tego imienia jest 6, liczba pomagająca Katarzynom utrzymać równowagę i .Znaczenie imienia: KATARZYNA.. W Polsce występuje od XIII.. Bardzo chętnie przejmują inicjatywę w działaniu.May 31, 2022Znaczenie imienia Katarzyna Katarzyna - "czysty, prawy, bez skazy".. Imię Katarzyna pochodzi z greki, ale w Polsce pojawiło się, jako spolszczenie formy łacińskiej: Catharina.. Oprócz pochodzenia, warto także poznać chiński zapis tego imienia.. Imię najbardziej pasuje do Panny, Bliźniąt, Skorpiona, Wodnika.. Katarzyna jest osobą sprawiającą wrażenie nieco wyniosłej.. : Tajemnica krwi.. Imię Katarzyna według astrologów i numerologów.. Katarzyna bywa porywcza i łatwo wyprowadzić ją z równowagi.. Niekorzystne dla Raków.. Imię Katarzyna pochodzi z języka greckiego, od słowa katharos oznaczającego kobietę czystą.. Kobiece imię Katarzyna wywodzi się ze starogreckiego słowa katharos i oznacza osobę czystą, bez skazy, dziewiczą.. Imię Katarzyna to dosłowne tłumaczenie greckiego słowa katharós, które tłumaczy się jako "czysty", "dziewiczy" lub "bez skazy".. Często jest uzdolniona artystycznie oraz bardzo szybko się uczy, dlatego może odegrać poważna rolę w życiu naukowym.Co znaczy Katarzyna?. Obecnie imię to jest bardzo popularne - zajmuje trzecie miejsce wśród najczęściej występujących i REKLAMA REKLAMA WIADOMOŚCI NEXT SPORT PLOTEKKatarzyna..

Charakter: 90 %.KATARZYNA - znaczenie imienia dla dziewczynki.

Jaka jest Katarzyna?Katarzyna - to imię pochodzące od greckiego słowa "katharos" (czysty, bez skazy).. Do Polski trafiło za pośrednictwem języka łacińskiego.. Do Polski imię to trafiło za pośrednictwem łaciny .7.. Znaną świętą o tym imieniu była Katarzyna Aleksandryjska, żyjąca na przełomie III i IV w. Męczennica skazana na śmierć przez rozdarcie za pomocą koła zaopatrzonego w kolce.. Niekorzystne dla 7.. Charakterystyka: Niezależna i dumna- tak najprościej można scharakteryzować kobietę o tym imieniu.. Oznacza osobę prawą, czystą, uczciwą, dziewiczą.. To jedno z najpopularniejszych imion żeńskich.Katarzyna po chińsku.. Było notowane już w XIV wieku.. Osoby noszące je, oczekują troskliwej opieki.. Katarzyna - imię żeńskie pochodzące od gr.. Jest świadoma swojej inteligencji i pragnie, aby życie toczyło się wokół niej.. Jak imię to brzmi w innych językach?. Nie cierpi kłamstwa, krętactwa i dwulicowości.. Znaczenie imienia Katarzyna.. Kobieta o tym imieniu faktycznie jest dobra i szlachetna, a wszelkie przejawy dwulicowości są jej obce.Katarzyna - Wikipedia, wolna encyklopedia Katarzyna Ten artykuł dotyczy imienia.. Numerologia imienia Katarzyna Liczba imienia wynosi SZEŚĆ - chciałoby się powiedzieć "na szczęście", gdyż szóstka jest liczbą harmonii i równowagi i dzięki jej wpływom Katarzyny mogą sobie poradzić z kapryśnymi energiami, związanymi z ich imieniem..

Charakter: Kobiety te są nerwowymi choleryczkami, bardzo pobudliwe.Katarzyna - imię pochodzenia greckiego, jego znaczenie to "czysta, prawa, bez skazy".

W dawnych polskich dokumentach pojawia się od XII wieku.. Kiedy Katarzyna obchodzi imieniny.. Pragną też mocno wpływać na decyzje innych.. Nie cierpi kłamstwa, krętactwa i dwulicowości.. Może posłużyć jako enigmatyczny podpis lub oryginalny pseudonim.. Jest bardzo szlachetna i nigdy nie zniża się do zachowań, które w jej mniemaniu znajdują się poniżej jej honoru i które potem musiałaby sobie wyrzucać.. Cechuje ją wielka prostolinijność i niechęcią darzy osoby, które w jej obecności kłamią lub mataczą.Znaczenie imienia: Katarzyna.. Znaczenie imienia Katarzyna Rodzina i miłość.. Kiedy KATARZYNA obchodzi imieniny?. Nierzadko jest uzdolniona artystycznie, łatwo przyswaja wiedzę.. Zdrobnienia: Kasia, Kasiunia, Kasieńka, Katarzynka, Kasinka.. Katarzyna - dziecko.. Jest przy tym bardzo inteligentna i potrafi manipulować ludźmi tak, by osiągnąć własne .Katarzyna - Imiona Znaczenie imion K Katarzyna Katarzyna to kobieta godna szacunku, podziwu i uznania, jest bowiem osobą szlachetną, prostolinijną, pracowitą i skrupulatną..

Agnieszka - prawdopodobnie pochodzi z języka greckiego i wywodzi się od słowa "hagnos" oznaczającego czysta, święta, nieskalana.Pochodzenie i znaczenie imienia Imię to pochodzi z języka greckiego i oznacza osobę czystą, prawą, bez skazy.

Katarzyna jest to imię pochodzenia greckiego, od słowa katharos i oznacza: czysta,.. Imieniny Katarzyny przypadają 25 listopada, 9 marca, 22 marca oraz 30 kwietnia.. Pracuje zawsze bardzo pilnie i poświęca się swoim ideałom.. Ogólnie cieszy się szacunkiem i.. Praca i kariera zawodowa.. Pochodzenie: Jest to imię żeńskie pochodzące od greckiego słowa katharós "czysty", "bez skazy".. Język chiński jest trudny, wykorzystywane przez niego znaki także.. Ich zapis wymaga precyzji i doskonałej znajomości liter.Znaczenie imienia Katarzyna Katarzyna ma w sobie wiele godnych podziwu i pozazdroszczenia cech.. Katarzyna ma zadatki na oddaną żonę, kochającą matkę i perfekcyjną gospodynię, ale czeka ją długa.. Życie towarzyskie.. Jest dumna, wyniosła i zbyt pobudliwa, by można z nią było spokojnie współżyć na co dzień.. Do Polski trafiło w XII w. z łaciny - Katarzyna jest spolszczoną formą łacińskiej Cathariny.. Gdy zwiąże się na .Znaczenie imienia Katarzyna.. W cudowny sposób ocalona, została ścięta.Katarzyna Imię to wywodzi się od przymiotnika katharos słowa oznaczającego "czysty", "bez skazy".. Nie znosi, gdy ktoś jest dwulicowy, kłamie i kręci.. Ma duszę anioła, a życie z nią Rodzina i miłość.. Było szczególnie popularne wśród królowych i księżniczek, a także zamożnych mieszczek..

Stąd często musi czekać dosyć długo, zanim odnajdzie partnera, który nie zrazi się jej trzymaniem innych na dystans.Katarzyna - imię dla dziewczynek, popularne znaczenie imienia, odmiana imienia Katarzyna, biorytm, numerologia.Zapis runiczny imienia Katarzyna.

Zobacz też: inne znaczenia tego słowa.. Jest kulturalna, oddana rodzinie i mężowi, z całego serca kocha dzieci.Znaczenie imienia Katarzyna Katarzyna to kobieta o wielu zaletach.. Bocianowo ciąża; Kołyska (0-3 miesiące) Pierwsza bryka (4-12 miesięcy) Piaskownica (1-2 lata) Karuzela (3 - 5 lat) Elementarz (6-8 lat)Katarzyna.. Niestety Katarzyna ma problemy z nawiązywaniem zażyłych znajomości.. imię pochodzenia greckiego oznaczające tę, która jest czysta, bez skazy.. Jak napisać Katarzyna po chińsku?. Jest odpowiednie do programów numerologicznych 2,3,6,8,9.. Nierzadko jest uzdolniona artystycznie, łatwo przyswaja wiedzę.Imię pochodzenia greckiego, wywodzi się z słowa "katharos", które oznacza "czysty", "bez skazy", "prawy".. Dumna .Konrad Znaczenie imienia Katarzyna Co oznacza imię Katarzyna?. Imieniny: 13 lutego, 9 marca, 22 marca, 1 kwietnia, 30 kwietnia, 25 października, 25 listopada, 30 grudnia.. To imię zwłaszcza w młodym wieku podkreśla cechy indywidualisty.. Skorzystaj z naszego imiennika.. Po raz pierwszy w naszym kraju wzmiankują o nim XII-wieczne dokumenty..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt