Test z kamieni na szaniec online

Pobierz

a) "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza b) "Smutno mi, Boże" Juliusza Słowackiego c) "Moja piosnka II" Cypriana Kamila Norwida d) "Testament mój" Juliusza Słowackiego 3.. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego.Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Aleksander Kamieński nie był: a) harcerzem b) dziennikarzem c) ministrem d) żołnierzem 2.. Youtube Szkoła Muzyka Zagadki Straszne ZWIERZĘTA Książki Social Media Horoskop Polityka Netflix.. Polska Walcząca.. Darek,Staśka,Blondyn.Testy ze znajomości lektur, TEST ZNAJOMOŚCI Kamieni na szaniec.. Z jakiego utworu Aleksander Kamiński zaczerpnął tytuł?. Pobierz cały dokument testy.ze.znajomosci.lektur.test.znajomosci.doc Rozmiar 32 KB: Fragment dokumentu: TEST ZNAJOMOŚCI LEKTURY "Kamienie na szaniec" .Drugim elementem ukonkretniającym wydarzenia jest czas.. Połącz w pary.. B) fałsz.2 teksty, 14 zadań z odpowiedziami i wyjaśnieniami.. a) "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza b) "Smutno mi, Boże" Juliusza SłowackiegoPierwsza data, pojawiająca się w Kamieniach na szaniec, stanowiąca niejako ich przedakcję, to czerwiec 1939, natomiast rozdział W burzy i we mgle, otwierający czas akcji Kamieni na szaniec rozpoczyna zdanie: "Wrzesień 1939 roku był jednym z najstraszniejszych polskich miesięcy".Plik TEST ZNAJOMOŚCI Kamieni na szaniec.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.nie posrajcie się z tymi testami Odpowiedz..

Jak długo trwa akcja "Kamieni na szaniec"?

Rozpoznaj kolory w popularnych metaforach!. Zapraszamy!. Główni bohaterowie utworu Kamińskiego to .Kamienie na szaniec - test - Kamienie na szaniec - Kamienie na szaniec - daty - Kamienie na szaniec - Kamienie na szaniec - podstawowe terminy.. Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.. .Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - test ze znajomości lektury.. dla mnie kamienie na szaniec to jedna z piekniejszych ksiazek jakie przeczytalam, a ten film to cudo, bojcie sie w takim razie liceum i czytania lalki ktora ma 900 stron ;'D Odpowiedz.Co znajdowało się na Pawiaku?. W jakich latach rozgrywa się akcja "Kamieni na szaniec"?. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.. Jak nazywają się główni bohaterowie "Kamieni na szaniec" answer choices .. CKE - zestawy zadań powtórkowych, 19 marca 2020 (dzień 4).1.. Sprawdź ile zapamiętałeś, a jeśli nie czytałeś to dzięki temu testowi dowiesz się najważniejszych rzeczy o tej lekturze!. Co znajdowało się w alei Szucha?. Frazeologizmy popularność: 335 dodał: majka102: Formy wypowiedzi kl.4 popularność: 562 dodał: jmackiowiak: Jaki jest skrót od tego słowa?. 3 lata.. Test zawiera 34 pytań.. *.248.101) wysłano z m.cda.pl 2020-10-23 17:28:01 +9.. Z jakiego utworu Aleksander Kamiński zaczerpnął tytuł?.

Test wiedzy z lektury pt."Kamienie na szaniec" DRAFT.

został uwięziony na Pawiaku do wiosny 1944 a potem nie ma informacji o nim trafił do Oświęcimia został skatowany w alei Szucha został rozstrzelany : 13.Test: W "fabryce marmolady" robiono przetwory z: a) rabarbaru b) wszystkie odpowiedzi są poprawne c) marchwi d) jabłek .. Pierwsze wydanie Kamieni na szaniec Aleksander Kamiński ukończył w roku: a) 1943 b) 1945 c) 1949 d) 1955 Rozwiązanie - Alek zerwał pierwszą flagę niemiecką z: .Zadania i testy z języka polskiego na egzamin ósmoklasisty.. Klasa 8 Polski.. W jakich latach rozgrywa się akcja "Kamieni na szaniec"?. .Witaj na stronie Quizz.pl.. Sprawdź się!. Siedziba gestapo, czyli niemieckiej policji politycznej, słynącej z bezlitosnego traktowania więźniów, wprowadzenia metod terroru.. Z jakiego utworu Aleksander Kamiński zaczerpnął tytuł?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Upewnij się, czy nie ma odpowiedzi na Twój problem na stronach Pomocy oraz w naszym Forum.W takim przypadku prosimy o kontakt z nami » Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej »Autorem "Kamieni na szaniec" jest: Adam Mickiewicz Juliusz Słowacki Aleksander Kamiński Henryk Sienkiewicz : 12..

Kto jest autorem lektury "Kamienie na szaniec"?

pytanie 1 z 15.. Zobacz: Kamienie na szaniec Aleksandra KamińskiegoTest z "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.. W chwili, gdy Zośka zamykał drzwi, a w sklepie powstał niespokojny ruch, Rudy nałożył kłódkę na dwa zewnętrzne kółka, aby zamknąć w ten sposób drogę wyjścia kilkudziesięciu Niemcom.. A) prawda.. Wojsko Polskie.Kamienie na szaniec Test wiadomości z lektury Kamienie na szaniec.. Youtube Szkoła Muzyka Zagadki Straszne ZWIERZĘTA Książki Social Media Horoskop Polityka Netflix.. powtórka z polskiego - Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego.. a) "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza .Wpisz lub zaznacz właściwą odpowiedź.Quiz wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec".. Zofia Nałkowska; Aleksander Kamiński; Juliusz Słowacki; Sprawdź się w poniższych tematach: Kolorowe metafory.. 2 miesiące.. Test z "Kamienie Na Szaniec " .1) "Rudy" to pseudonim: a) Tadeusza Zawadzkiego b) Jana Bytnara c) Aleksandra Dawidowskiego d) Jana Rodowicza 2) Konspiracyjna organizacja harcerska miała kryptonim: a) szare oddziały b) szare grupy c) szare drużyny d) szare szeregi 3) "Kamienie na szaniec" mają cechy: a) legendy b) mitu c) harcerskiej gawędy d) opowiadania 4) Nazwa drużyny bohaterów "Kamieni na szaniec" - Buki to: a .Kamienie na szaniec Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu..

Bohaterowie "Kamieni na szaniec" Podziel na kategorie.

popularność: 3093 dodał: jester .Test wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec .. Inne testy z kategorii.. Autorem wiersza, z którego pochodzi tytuł książki, jest: a) Adam Mickiewicz b) Juliusz słowacki c) Krzysztof Kamil Baczyński d) Aleksander.Rudy stał z kłódką na zewnątrz.. U góry znajdziesz quiz Kamienie na szaniec 1.Kamienie na szaniec - przetestuj swoją wiedzę.. Co oznacza ten symbol?. Więzienie, funkcjonujące jeszcze przed wojną.. Test z lektury Test.Test Cierpienia Młodego Wertera - Johann Wolfgang Goethe 3 Test Średniowiecze 1 Test Mały Książę - Antoine de Saint Exupéry 3 Test Ogniem I Mieczem - Henryk Sienkiewicz 4 Test Konrad Wallenrod - Adam Mickiewicz 1 Test Pan Tadeusz - Adam Mickiewicz 6 Test Nad Niemnem - Eliza Orzeszkowa 3 Test Mitologia - Jan Parandowski 8 Test Renesans 3Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - test ze znajomości lektury.. Zadanie: .. Z przytoczonego fragmentu Kamieni na szaniec wynika, że Mały Sabotaż wykorzystywał symbole narodowe w celu podtrzymania morale polskiego społeczeństwa.. test dodany 14 lat temu przez agata5.. Jak miał na imię zwierzak z lektury?. Test z lektury: "Kamienie na szaniec" .Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Pierwsza data, pojawiająca się w Kamieniach na szaniec, stanowiąca niejako ich przedakcję, to czerwiec 1939, natomiast rozdział W burzy i we mgle, otwierający czas akcji Kamieni na szaniec rozpoczyna zdanie: Wrzesień 1939 roku był jednym z najstraszniejszych polskich miesięcy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt